Aktivity vo voľnom čase

Pobyt u nás si môžete spestriť športovaním či návštevou kúpeľov.

CYKLOTRASY V OKOLÍ PIEŠŤAN

Okruh okolo vodnej nádrže Sĺňava je obľúbená asfaltová trasa, vhodná rovnako na bicyklovanie ako aj na in-line korčuľovanie. Jej dĺžka je 14 kilometrov a bez zastavenia ho zvládnete za 40 minút. Ale ak treba, pokojne sa zastavte a využite niektoré z príjemných občerstvovacích zariadení pri okruhu (Siesta, Dino, Lodenica). Nový povrch dostala nedávno Vážska cyklomagistrála, ktorá začína pri Kolonádnom moste. Až do Trenčína je to cca 56 km, cieľom môže byt tiež hrad Beckov. 

VODNÉ LYŽOVANIE

Vyskúšali ste už vodné lyžovanie? Je to skvelý šport a veľká zábava. V Ratnovskej zátoke nachádza vodnolyžiarsky areál s vlekom. Budete potrebujete iba plavky a uterák, všetko ostatné vám požičajú.

VÝLETY PO BLÍZKOM OKOLÍ

Piešťany sa nachádzajú v nive rieky Váh na Dolnom Považí, ohraničenom pohoriami Považský Inovec, Biele Karpaty a Malé Karpaty. Okolie ponúka množstvo príležitostí na výlety – hrady Červený Kameň, Beckov, Čachtice, Trenčín, Tematín, Smolenický zámok, staroslovanské hradisko Kostolec nad obcou Ducové, jaskyne Driny a Čertova Pec. Tipy na výlety nájdete aj na stránkach Piešťanského informačného centra.

GOLF

V Piešťanoch sa nachádza najstaršie golfové ihrisko na Slovensku, založené už v roku 1914. Golf & Country Club Piešťany sa nachádza na Kúpeľnom ostrove. 

KULTÚRA A FESTIVALY

V okolí Piešťan sa každoročne koná viacero zaujímavých hudobných a filmových podujatí. 

KÚPELE PIEŠŤANY

Termálne kúpele v Piešťanoch majú viac ako storočnú tradíciu v liečbe pohybového aparátu a nervového systému. Rozhodne nevynechajte ľudový termálny minerálny kúpeľ – Zrkadlisko a Bahnisko v nádhernom secesnom kúpeľnom dome Irma.